IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota. W tym roku otrzymaliśmy informacje,że w roku 2000 będziemy organizować Mistrzostwa Świata w Złotoryi. Na tegoroczne mistrzostwa przyjechali przedstawiciele WGA na czele z prezydentem Federacji Kauko Launonenem z Finlandii aby sprawdzić czy podołamy temu zadaniu. Jesteśmy zupełnie spokojni o wynik. Wiemy, że nasze krajowe mistrzostwa są lepiej zorganizowane i mają lepszą oprawę od każdych dotąd odbywających się Mistrzostw Świata. Taki jest też werdykt przedstawicieli WGA. Kauko Launonen mówi krótko:

".... to co tu zobaczyłem to mistrzostwo świata....
Jeżeli tak organizowane są wasze mistrzostwa krajowe to, aż boję się pomyśleć jak zorganizujecie mistrzostwa rangi światowej".


Same zawody interesują nas pod kątem udziału Polaków. Bardzo liczymy na występ ubiegłorocznego wicemistrza Tadeusza Wasilewicza. Niestety potwierdza się prawda, że w tej konkurencji nie ma faworytów. Jesteśmy jednak zadowoleni. Tym razem doskonale wypadł Zbyszek Świerk zajmując w kategorii profesjonalistów III miejsce. Brawo!!! Po raz pierwszy wygrywamy drugą sztandarową kategorię profesjonalistek. Bezkonkurencyjna okazała się Renata Osumek.

 

WYNIKI 1997 r.

Juniorzy młodsi:
1. Arkadiusz Orzechowski,
2. Michał Reżny (Słowacja),
3. Maciej Regulski

Juniorzy starsi:
1. Daniela Kowalik,
2. Karolina Świerk,
3. Agata Świerk

Amatorki:
1. Renata Wasilewicz,
2. Klara Hoinova,
3. Jolanta Orzechowska

Amatorzy:
1. Paweł Miechur,
2. Paweł Zarzecki,
3. Ryszard Szot.

Profesjonalistki:
1. Renata Osumek,
2. Kinga Maciejak,
3. Greta Kuzminova (Słowacja)

Profesjonaliści:
1. Michał Sarbach (Czechy),
2. Dusan Bulak Jun. (Słowacja),
3. Zbigniew Świerk

Weterani:
1. Milan Urbanek (Słowacja),
2. Bertil Rosender (Szwecja),
3. Werner Kurtz (Niemcy).