XXI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI

W PŁUKANIU ZŁOTA

ZŁOTORYJA 2014

Przed nami najważniejsze wydarzenie sezonu.plakat To oczywiscie odbywające się w ramach Święta Miasta Złotoryi  XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota. Zanim jednak przejdziemy do samych mistrzostw wspomnijmy o głównych atrakcjach samych obchodów Święta Miasta. Jak co roku przez cały tydzień odbywać się bedzie szereg imprez towarzyszących organizowanych  przez kluby sportowe, szkoły, stowarzyszenia i inne organizacje działające w Złotoryi. Poniżej przedstawiamy całościowy program obchodów uroczystości związanych z tegorocznym Świętem Miasta.

 

 

SOBOTA, 24 MAJA

10.00 -XII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Złotoryi — Hala Sportowa „Tęcza"

NIEDZIELA, 25 MAJA

16.00 - Koncert Pieśni Chóralnej — Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

PONIEDZIAŁEK, 26 MAJA


09.00 - Szkolny konkurs plastyczny „Pocztówka ze Złotoryi" — SP Nr 1
11.00 - Eliminacje Klubowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Strzelnica, ul. Legnicka 44
12.30 - Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zakątki krajów anglojęzycznych" — Gimnazjum
12.30 - Warsztaty kulinarne (potrawy z Niemiec) - Gimnazjum
16.00 - "Dla Ciebie Mamo" - Koncert z okazji Dnia Matki — ZOKiR
18.00 - Spotkanie pokoleń "Dzień Matki dla matek zuchów i harcerzy" — Komenda ZHP

WTOREK, 27 MAJA


09.00 - Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI — SP Nr 1
09.00 - Corrida ortograficzna dla klas II „W moim mieście" — SP Nr 1
09.00 - Konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów IV-VI — SP Nr 1
10.30 -  „Międzypokoleniowa Złotoryja pędzlem malowana" — Rynek
12.30 - Przedstawienie baśni „Czerwony Kapturek" w wersji polsko-niemieckiej — Gimnazjum
13.30 - Turniej piłki koszykowej dla dziewcząt ze szkół podstawowych — SP Nr 1
15.00 - Turniej piłki nożnej dla chłopców ze szkół podstawowych — SP Nr 1

ŚRODA, 28 MAJA


09.00 - „Znam Złotoryję" - konkurs dla uczniów klas trzecich — SP Nr 1
12.30 - Quiz na temat Niemiec w oparciu o przygotowane plakaty tematyczne — Gimnazjum
18.00 - „Zamki i pałace w akwareli Andrzeja Woźniaka" — Miejska Biblioteka Publiczna

CZWARTEK, 29 MAJA


09.00 -  Powiatowy Konkurs Językowy Jak Cię słyszą, tak Cię piszą" — SP Nr 1
12.30 -  Przegląd piosenki anglojęzycznej — Gimnazjum
13.30 - Turniej piłki siatkowej dla uczniów ze szkół podstawowych — SP Nr 1

PIATEK, 30 MAJA


09.00 - Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Zabytki mojego miasta" — SP Nr 1
09.00 - Corrida ortograficzna dla uczniów klas III - etap szkolny „Spacer po Złotoryi" — SP Nr 1
09.00 - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa UKS „KOSYNIER" - Hala Sportowa 'Tęcza"
10.00 - Powiatowy Dzień Dziecka — SOSW
10.00 - Miejski quiz o Unii Europejskiej i prawach dziecka dla uczniów klas IV-VI — SP Nr 1
11.00 - Festyn z okazji Dnia Dziecka - Miasteczko Ruchu Drogowego, ul. Maluchów
12.30 - Wybory Najsympatyczniejszej Gimnazjalistki oraz Najsympatyczniejszego Gimnazjalisty — Gimnazjum
17.00 - Gra terenowa „BEREK" - Komenda ZHP
18.00 - Msza święta — Kościół NNMP
18.45 - OTWARCIE ŚWIĘTA MIASTA - Rynek
19.00 - KOROWÓD MIESZKAŃCÓW ZŁOTORYI

ZŁOTY WIECZÓR I - Zalew Złotoryjski

20.00 - PHOTONY
21.30 - Dyskoteka

SOBOTA, 31 MAJA


09.00 - XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota —Zalew Złotoryjski
10.00 - Obietnica Zuchowa, Dzień Dziecka — Nadleśnictwo Złotoryja
12.00 - Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich w Płukaniu Złota — Zalew Złotoryjski
13.30 - Zawody w płukaniu złota miast: Mimoń-Pulsnitz-Złotoryja — Zalew Złotoryjski
14.00 - XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota — Zalew Złotoryjski
15.30 - Program dla dzieci: Koala Kids-Figlowisko — Zalew Złotoryjski
16.00 - Turniej Piłkarski Drużyn Oldboys — Stadion Miejski
17.00 - II Mistrzostwa Złotoryi Przedszkolaków w Płukaniu Złota — Zalew Złotoryjski
18.00 - II Puchar Wielkiego Mistrza w Płukaniu Złota — Zalew Złotoryjski


ZŁOTY WIECZÓR II - Zalew Złotoryjski


18.00 - DOBRA, DOBRA, ALEKS GALA Przyjaciele, NAKED CANVAS

21.30    - RAY WILSON & the Berlin Symphony Ensemble
GENESIS CLASSIC - GWIAZDA WIECZORU

23.00 - Pokaz sztucznych ogni 23.15 — Dyskoteka

NIEDZIELA, 1 CZERWCA

09.00 - Finały XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota - Zalew Złotoryjski
09.00 - Turniej Familijny Tenisa Ziemnego — korty tenisowe przy ul. M. Konopnickiej 22a
10.00 - Dzień Dziecka — Kopalnia Złota „Aurelia"
13.00 - Mini Olaws, Dzień Dziecka z Olawsem — boisko, ul. Lubelska
15.00 - Ceremonia wręczenia nagród i zamknięcia XXI MMPwPZ — Zalew Złotoryjski
15.30 - Program dla dzieci: Koala Kids-Figlowisko — Zalew Złotoryjski

ZŁOTORY WIECZÓR III - Zalew Złotoryjski

17.00 - FABRYKA

18.00 - HURT

20.00 - KOBRANOCKA

21.30 - RÓŻE EUROPY - GWIAZDA WIECZORU

 PROGRAM STARTÓW

Aktywni 50+:

Liczba ziaren złota: 7

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold  Kary  Czas całkowity
 1  Pokrywka Zdzisław  03:51,44  5  0  09:51,44
 2  Żurawski Ireneusz  07:22,49  6  0  10:22,49
 3  Rybicka Krystyna  12:08,19  7  0  12:08,19

Komplet wyników

Amatorzy:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Kijak Adrian 04:45,76 9 0 04:45,76
2 Majewski Andrzej 05:06,13 8 0 08:06,13
3 Michalska Zuzanna 06:24,60 8 0 09:24,60

Komplet wyników

Drużyny 2-osobowe:

Liczba ziaren złota: 13

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
 1  Sachsen Zweier  04:32,28  13  0  04:32,28
 2  PBKZ  06:49,18  13  0  06:49,18
 3  Otręby  08:31,82  13  0  08:31,82

Komplet wyników

Drużyny 3-osobowe:

Liczba ziaren złota: 14

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 DDR 08:28,90 12 0 14:28,90
2 PBKZ 09:38,04 12 0 15:38,04
3 Wilkowskie Koziołki 12:40,28 13 0 15:40,28

Komplet wyników:

Drużyny 5-osobowe:

Liczba ziaren złota: 14

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Koziołki 19:15,94 14 0 19:15,94
2 Fusy 19:19,47 13 0 22:19,47
3 Zabka 15:15,39 11 0 24:15,39

Komplet wyników

Dzieci:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Ugorek Aleks 03:38,48 9 0 03:38,48
2 Grabarczyk Maja 03:46,22 9 0 03:46,22
3 Gallas Bartosz 04:28,13 9 0 04:28,13

Komplet wyników

Juniorzy:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Wyrazik Kinga 02:37,95 9 0 02:37,95
2 Jansa Jakub 03:59,80 9 0 03:59,80
3 Ciemała Daria 04:29,63 8 0 07:29,63

Komplet wyników:

Miska Tradycyjna:

Liczba ziaren złota: 8

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Michalski Przemysław 07:44,72 8 0 07:44,72
2 Świerk Anna 05:35,57 7 0 08:35,57
3 Antosiak Tomasz 04:16,80 6 0 10:16,80

Komplet wyników:

Profesjonalistki:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Mućkova Daniela 03:24,45 9 0 03:24,45
2 Wyrazik Kinga 02:25,43 8 0 05:25,43
3 Pau Andrea 03:30,45 8 0 06:30,45

Komplet wyników:

Profesjonaliści:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Wasilewicz Tadeusz 02:32,52 9 0 02:32,52
2 Drozd Roman 03:02,34 9 0 03:02,34
3 Herba Zdzisław 03:15,99 9 0 03:15,99

Komplet wyników:

Weterani:

Liczba ziaren złota: 9

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Sieradzki Wacław 03:27,46 8 0 06:27,46
2 Drozd Roman 03:41,37 8 0 06:41,37
3 Gil Feliks 07:16,50 5 0 19:16,50

Komplet wyników:

Mimoń-Pulsnitz-Złotoryja:

Liczba ziaren złota: 10

Miejsce Zawodnik Czas płukania Ziarna Gold Kary Czas całkowity
1 Nowodyła Grzegorz 08:47,43 9 0 11:47,43
2 Oswald Rico 09:43,11 9 0 12:43,11
3 Ruta Paulina 14:36,67 10 0 14:36,67

Komplet wyników: