Kolekcja strojów

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Za nami kolejne  dni rozmów i spotkań Prezydenta Światowej Federacji Płukaczy Złota Sanjay Singh
W środę wieczorem odbyło się spotkanie z Zarządem Stowarzyszenia Polskiego Bractwa Kopaczy Złota.
Przedstawiliśmy Prezydentowi WGA struktury naszego Bractwo, jak funkcjonujemy oraz omówiliśmy naszą współpracę ze Światową Federacją Płukaczy Złota oraz przedstawiliśmy nasze plany na przyszły rok i lata następne.
W czwartek  zaplanowane było spotkanie z Burmistrzem Miasta panem Robertem Pawłowskim i krótkie zwiedzanie miasta. Ponieważ w tym dniu odbywała się sesja Rady Miasta Złotoryi zmieniliśmy nieco program. Prezydent Sanjay Singh w towarzystwie Pani Sylwii z CIT –u najpierw zwiedził Złotoryję, a następnie popróbował swoich sił w tworzeniu bombki choinkowej w VITBIS –ie. 
Po zakończonej sesji odbyło się spotkanie z burmistrzem i zarządem naszego stowarzyszenia.
Na spotkaniu w urzędzie omówiliśmy współpracę Bractwa z jednostkami podległymi burmistrzowi w czasie przygotowań i organizacji mistrzostw w płukaniu złota.
Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy słowa burmistrza deklarującego pomoc przy organizacji ewentualnych mistrzostw Europy lub/i Świata w płukaniu złota, w przypadku złożenia przez Bractwo takiej aplikacji na ręce zarządu światowej federacji.
W tym dniu pan Robert Pawłowski miał urodziny, więc na koniec spotkania wszyscy razem zaśpiewaliśmy rześkie Happy Birtday.
Po spotkaniu w urzędzie udaliśmy się do Dobkowa zwiedzić Sudecką Zagrodę Edukacyjna.

W piatek 23 listopada odbyło się spotkanie w  Szkołe Podstawowej nr.3 .
W towarzystwie Pani Dyrektor Danuty Boroch przeszliśmy do sali lekcyjnej gdzie zostaliśmy owacyjnie przyjęci przez klasę Michała - Mistrza Świata w kategorii Dzieci oraz wielokrotnego medalisty zawodów w Polsce i na Świecie w płukaniu złota.
Do uczniów tej klasy dołączyła grupa młodzieży, która brała udział w Mistrzostwach Świata w Hodrusza Hamre na Słowacji.
Wzruszony Prezydent Światowej Federacji Płukaczy Złota, Sanjay Singh z RPA, w krótkich słowach powiedział jak zaczęła się jego przygoda z płukaniem złota.
Dla niego wszystko zaczęło się w Złotoryi w roku 2000. Jego barwne opowieści, w jaki sposób jego grupa z RPA znalazła się w Polsce, jak zorganizowała sobie obozowisko nad zalewem były fascynujące. 
Mówił o tym, jak bardzo na plus w tym okresie zmieniła się Złotoryja, ale mówił również o tym, że nie zmieniło się nasze podejście do ludzi. Jest ono dalej takie, jak było w roku 2000. Bardzo przyjazne i serdeczne.
Bardzo ciepło mówił o naszej młodzieży - "Możemy być dumni z ich wychowania, patrzenia na świat i uczenia się otwartości na różne kultury i wyznania" (rodzina Prezydenta pochodzi z Indii). 
W czasie spotkania Sanjay, za osiągnięcia sportowe w zawodach w płukaniu złota wręczył Michałowi „Kryształ Złota”. 
Prezydent Sanjay Singh od Pani Dyrektor otrzymał pamiątki nawiązujące do tradycji szkoły oraz z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Młodzież szkolna w towarzystwie pań Bożeny i Gosi (opiekunek wycieczki na Słowację) również wręczyła Sanjay’owi okolicznościowe pamiątki. Grupa uczestników wyprawy do Słowacji przygotowała planszę ze zdjęciami, na której umieszczono podziękowanie Polskiemu Bractwu Kopaczy Złota i Burmistrzowi Miasta panu Robertowi Pawłowskiemu za pomoc w wyjeździe grupy szkolnej na Mistrzostwa Swiata do Hodrusza –Hamre.
W imieniu PBKZ podziękowałem Pani Dyrektor szkoły, pani Bożenie i Gosi za wspaniałe zorganizowanie spotkania.