Kolekcja strojów

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

15-16 września to dwudniowe zawody w płukaniu złota oraganizowane przez PBKZ nad Złotoryjskim Zalewem..

Sobota , pierwszy dzień to zawody o Puchar Sudetów .
Do Złotoryi przyjechali płukacze złota z Niemiec, Słowacji , Walii , Anglii, Szwecji i oczywiście zawodnicy z Polski. W kilku konkurencjach wystartowało prawie 100 zawodników.
Zwycięzcy poszczególnych kategoriach :
Dzieci :
Soja Michał – 1:05,40 min.
Gallas Bartosz – 3:05,46 
Kaczmarek Miłosz – 4:09,72

Juniorzy :
Michalska Zuzanna – 1:10,38 min
Soja Michał – 1:11,46 
Gallas Bartosz – 1:35,04

Miska Tradycyjna :
Mąkowski Norbert – 3:13,20 min.
Pau Andrea (DE) – 3:39,84
Stuetzinger Hans (DE) – 5:04,26

Profesjonalistki :
Wyrazik Kinga – 1:19,56 min
Santos Prause Alessandra (DE) – 1:19,98
Trębicka Weronika – 1:45,06

Profesjonaliści :
Mellhorn Dirk (DE) – 1:03,30 min.
Michalski Przemysław – 1:13,56 
Prause Reinhard (DE) – 1:19,74

W finale o Puchar Namiestnika Dolnośląskiego rozegranego systemem pucharowym KO wygrała Maria Wasilewicz , która w finale pokonała Alessandrę Santos Prause z Niemiec. W tej konkurencji brało udział 42 zawodników.

Niedziela,  dugi dzień zawodów w płukaniu złota.
Walczyliśmy o Nagrodę Namiestnika Wielkopolski PBKZ.
Medaliści w poszczególnych kategoriach.
Dzieci :
1. Soja Michał – 0:45,96 min.
2. Gallas Bartosz – 2:00,78
3. Węglasz Andrzej – 2:04,02
Juniorzy :
1. Michalska Zuzanna – 1:05,22 min.
2. Ciemała Emilia – 1:10,32
3. Palacz Amelia – 1:18,72
Miska Tradycyjna :
1. Michalski Przemysław – 2:36,36 min
2. Świerk Anna – 2:50,10
3. Pau Andrea (DE) – 3:50,46
Profesjonalistki :
1. Santos Prause Alessandra (DE) – 1:15,18 min.
2. Wyrazik Kinga – 1:20,82
3. Thurkettle Daisy (UK) – 1:46,80
Profesjonaliści :
1. Wasilewicz Jan – 2:25,68 ( 12 grudek)
2. Dabrowski Mateusz – 4:05,64 ( 12 grudek)
3. Herba Zdzisław – 1:35,10 ( 11 grudek)


Miskę Przechodnią Pucharu Sudetów w tym roku zdobyła Kinga Wyrazik.
Dodatkową konkurencję dla organizatorów pucharów (rozegraną po raz pierwszy) wygrał Norbert Mąkowski.

Sędzią Głównym zawodów był Tadeusz Wasilewicz.

Na zakończenie zawodów odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców Pucharu Sudetów i Nagrody Namiestnika Wielkopolski.

Serdecznie dziękujemy wszystkich zawodnikom za sportową rywalizację a co najważniejsze za wspaniałą atmosferę i zabawę.
Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży które tak licznie wzięła udział w naszych zawodach. 
Dziękujemy Członkom Bractwa oraz naszym sympatykom za pomoc w organizacji zawodów.
Dziękujemy również złotoryjskim instytucjom które wsparły organizacyjne nasze mistrzostwa (UM, RPK, Hala "Tęcza", ZOKiR).
Do zobaczenia za rok.

 

https://www.youtube.com/watch?v=chU3_NxQ-W0&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=SWQYzcZ6BpU&feature=share