Kolekcja strojów

Kalendarz wydarzeń

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

pucharplak2016aZapraszamy na Puchar Sudetów i Nagrodę Namiestnika Wielkopolski

PUCHAR SUDETÓW I NAGRODA NAMIESTNIKA WIELKOPOLSKI

SOBOTA 24 WRZESIEŃ 2016

NAD ZALEWEM

Puchar Sudetów i Nagroda Namiestnika Wielkopolski jest imprezą, którą Polskie Bractwo Kopaczy Złota organizuje już od 17 lat. Zawody organizowane są w pięknym otoczeniu Zalewu Złotoryjskiego, oraz przebiegają według regulaminu WGA. Każdy z zawodników otrzymuje wiadro z piachem, a w nim ukrytych od 5 do 12 drobinek szlachetnego kruszcu. W danej konkurencji, wszyscy zawodnicy mają taką samą ilość złota, którą zna tylko sędzia główny. Czas przewidziany na przepłukanie żwiru to 15 min., wygrywa zawodnik, któremu uda się w jak najkrótszym czasie wypłukać komplet drobinek złota, za każdą zgubiona drobinkę, zawodnik otrzymuje dodatkowe  3 min. doliczane do czasu w którym ukończył płukanie.  
Płukacze zmierzą się najpierw w Zawodach o Puchar Sudetów. Zmagania te rozgrywane są w kategoriach Dzieci, Juniorzy, Miska Tradycyjna, Profesjonalistki, Profesjonaliści, następnie cała zabawa zaczyna się od nowa, odbywają się starty w tych samych kategoriach, ale rywalizujemy już o Nagrodę Namiestnika Wielkopolski.
Ostatnim, ale najbardziej widowiskowym startem całej imprezy są zmagania o Złota Miskę. Zaszczyt wzięcia udziału w tej konkurencji przypada wyłącznie tym zawodnikom, którzy stanęli na podium w rozgrywkach o Puchar Sudetów bądź Nagrodę Namiestnika Wielkopolski. Złota Miska ma charakter przechodni, jej zdobywca może cieszyć się nią tylko przez rok, pozostawiając  na niej pamiątkę w formie graweru ze swoim imieniem oraz nazwiskiem. Dzieje się tak do czasu, kiedy któremuś z zawodników uda się zdobyć to trofeum 3 razy. Wówczas miska pozostanie jego własnością i zabawa zacznie się od nowa...
Impreza ta oprócz organizowanych zawodów ma również charakter rekreacyjny i pozwala spotkać się gronu płukaczy w miłym towarzystwie na oficjalnym zakończeniu sezonu w płukaniu złota.