Kolekcja strojów

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

asiecW piątek 03.07.2015 pod Złotoryjskim Muzeum Złota odbyła się szkółka płukania złota, w której udział wzięły wolontariuszki z Międzynarodowej Organizacji Studenckiej  ,,AIESEC”.
Organizacja ,,AIESEC” działająca na świecie od 1948r. (w Polsce od 1971r) jest  pozarządową organizacją typu non-profit,  jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich.
Prowadzona jest przez studentów oraz niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem i zarządzaniem, a członkowie  ,,AIESEC” mają możliwość wyjeżdżać na praktyki zagraniczne i zdobywać doświadczenie w 124 krajach świata.
    
Studentki przybyłe do Złotoryi to kolejno: Cara Li z Hong Kongu, Raha Golestani z Iranu i Kasia Garcia z Meksyku. Swoją wizytę w Polsce, przewidzianą na 6 tygodni, głównie pod kątem na warsztatów językowych, rozpoczęły właśnie od wizyty w Stolicy Polskiego Złota.  Poza zwiedzaniem naszego pięknego miasta wraz z jego wspaniałymi zabytkami, nie mogło zabraknąć szkoły płukania złotego kruszcu, z którego tak bardzo znana jest Złotoryja. Po krótkim instruktarzu oraz miniwykładzie na temat historii Bractwa i zasadach obowiązujących uczestników zawodów, każda z dziewczyn otrzymała miskę piasku z wcześniej wrzuconymi drobinkami złota i rozpoczęło się płukanie. Wbrew wcześniejszym obawom, żadna z nich nie zgubiła choćby jednej drobiny i każda z nich mogła poszczycić się tak zwanym ,,kompletem”, co po raz kolejny udowodniło, że sportowe płukanie złota nie jest tak skomplikowane, jak by to się mogło wydawać. Po zakończeniu płukania, tradycyjnie, znalezione złoto przeszło na własność naszych zagranicznych gości.
Dziewczyny poza Złotoryją mają w planach wyruszyć na dalsze zwiedzanie Polski, ale obiecały, że ostatni tydzień swojego pobytu w naszym kraju na pewno poświęcą na ponowny przyjazd do naszego miasta. Sądząc po zadowolonych minach oraz ciepłych słowach skierowanych do instruktora, jest to prawie całkowicie ewewntualnie niewykluczone... Po wykonaniu grupowego zdjęcia, dziewczyny udały się na dalsze zwiedzanie miasta, a nam pozostało wyczekiwać kiedy po raz kolejny zawitają na plenerowej lekcji płukania złota. 

Pichu